Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (2022)

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022to energiczna, slalomowa maszyna wypełniona technologiami stosowanymi w nartach dla zawodników z Pucharu Świata. Z niebywałą starannością radzą sobie z każdym zakrętem, precyzyjnie tnąc przy tym każdy z wiraży.

W nartach o takim przeznaczeniu nie dziwi zatem zastosowanie technologii Servotec jako swoistego „wspomagania” kierownicy. W rezultacie zyskujemy zdecydowanie wyższy komfort.Servotec to technologia mająca swoją renomę już od kilku lat. Wykorzystywana już od kilku sezonów w najlepszych nartach z grupy Atomic Redstser oraz Redster X. Czarny pręt umieszczony na narcie wraz z elastometrem ma za zadanie wspomagać narciarza na każdym etapie jazdy, a już przede wszystkim przy wyższych prędkościach, dzięki czemu sterowanie nartami Atomic Redster S9 jest tak wysoce intuicyjne. W trakcie skrętów ruch jest bardziej płynny, a kiedy będziesz mieć przed sobą długą prostą, deska stanie się bardziej przewidywalna w prowadzeniu, a Ty poczujesz, że możesz jechać jeszcze swobodniej z większą prędkością. Narty Atomic Redster S9 to jednym słowem deski najlepsze do slalomowej jazdy i pokonywania krótkich wiraży.

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (1)

Usztywnienie z tytanalu, czyli:Ultra Titanium Powered, którym opływa nartę, dodatkowo ją stabilizuje, a jednocześnie redukuje wszelkie drgania. W modelach 2022 z serii Redster, a zatem również w tym modelu, zastosowano aż o 50% grubszą warstwę tytanalu. Narty Redster S9 2022 posiadają tytanal o grubości 0,6mm, podczas kiedy poprzednie modele tych nart przed 2020 rokiem miały tytanal o grubości tylko 0,4mm. Z tą technologią teraz możesz mieć zapewnienie, że narty Atomic Redster S9 będą grały tak, jak im zagrasz, a ich krawędzie będą przecinać świeży sztruks. Za sprawąPower Woodcore narta jest wysoce stabilna, a z każdym zjazdem poczujesz się na niej jeszcze bardziej pewnien swoich umiejętności technicznych. Drewniany rdzeń jednocześnie dynamizuje każdy skręt, który teraz pokonasz szybciej i z większą maestrią. Pewność każdego z ruchów oraz energia to drugie imiona nart Atomic Redster S9 2022.

Pokrycie nart Atomic Redster S9 strukturalną powłoką, czyliStructured Top Sheet zabezpieczy Twoje narty przed wszelkimi mechanicznymi uszkodzeniami, porysowaniem w trakcie podrózy, np. w skibusie, gondoli, czy nawet podczas niefortunnego nałożenia narty na nartę kiedy będziesz na nich zjeżdżać. Warstwa jak i metoda wykończenia ślizgu, czyli WorldCup Base Finish (struktura ślizgu używana podczas przygotowania nart dla zawodowców)jest także aspektem zapożyczonym z desek dla zawodowców. Wszystko to po to, abyś mógł poczuć się jak jeden z profesjonalistów podczas zmagań w Pucharze Świata. Dzięki profilowi narty o nazwie Active Cambermasz absolutne przekonanie, że podczas skrętu Twoje deski właściwie przez całą swoją długość krawędzi będą mieć kontakt ze śniegiem - jest to idealna sytuacja dla wszystkich miłośników wysokich prędkości, którzy jednocześnie przepadają za slalomowym szusowaniem. Profil i taka jego geometria - to najbardziej zaawansowane rozwiązanie wykorzystywane w nartach sportowych, których przeznaczeniem jest prędka jazda po przygotowanej trasie i zmrożonym podłożu.


Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (2)

Active camber (prezentowany powyżej na grafice) zapewnia wyjątkowo gładką jazdę nawet podczas szybkich przeskoków z krawędzi na krawędź. Narty te docenią szczególnie doświadczeni narciarze o dużych umiejętnościach którzy preferują bardziej siłowy styl jazdy.. Krótki promień pomaga wycinać ciasne, podkręcone łuki, a rdzeń Power Woodcore z tytanowymi wkładkami gwarantuje stabilność. Wyjątkowo szybkie, precyzyjne i łatwe w obsłudze – czy jesteś gotowy na podbój tras?

Cechy Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 12 GW 2022:

Parametry techniczne

TEREN

Dobrze przygotowane stoki

UŻYTKOWNICY

zaawansowani i profesjonaliści

DŁUGOŚĆ

153 cm 159 cm 165 cm 171 cm

TALIOWANIE [mm]

115/68/101 116,5/68/102,5 118/68/104 119,5/68/105,5

PROMIEŃ SKRĘTU

11,5 m 12,1 m 12,7 m 13,3 m
WAGA Z PŁYTĄ I WIĄZANIEM 3005 g / 165 cm

PROFIL

Active Camber 0/100/0

KONSTRUKCJA

 • Servotec
 • High-speed Sidecut
 • Full Sidewall
 • Power Woodcore
 • Ultra Titanium Powered
 • Structured Top Sheet
 • World Cup Base Finish
 • Active Camber 0/100/0
 • Każdy egzemplarz wykonywany jest ręcznie w Austrii

Servotec

Innowacyjna technologia wywodząca się z Pucharu Świata. Nazwa pochodzi od niemieckiego słowa ‘Servolenkung’ oznaczającego wspomaganie kierownicy. Dzięki tej technologii narty są jeszcze szybsze, poprawia się ich sterowność i szybkość reakcji. Wspomagają prowadzenie nart przy dużych prędkościach, a także zwrotność przy skrętach.

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (3)

Power Woodcore
Połączenie trwałego drewna jesionowego i lekkiej elastycznej topoli. Dzięki tej technologii narty są trwałe i stabilne, jednocześnie zachowują swój sportowy charakter. Niezbędne dla nart o wysokich osiągach, dla których istotnym elementem jest stosunek wagi do wytrzymałości.

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (4)

Ultra Titanium Powered
Narty wykonane w tej technologii wyposażone są w drewniany rdzeń i warstwę tytanowego wkładu o grubości 0,6 mm, który biegnie po całej długości górnej części narty. Oznacza to optymalny flex poprzeczny, doskonałą absorpcję drgań i stabilność na poziomie nart zawodniczych.

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (5)

Wyprodukowano w Austrii
Model S9 został zaprojektowany oraz wykonany metodą handmade w Austrii. Oznacza to wysoką klasę i jakość produktu, ponieważ austriackie fabryki Atomica słyną z niezwykłej precyzji oraz staranności wykonania sprzętu sportowego.

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (6)

Full Sidewall
Pełny sidewall biegnący od dzioba do ogona narty bez żadnych modyfikacji. Wysoka precyzja sterowania, która świetnie sprawdza się na dobrze przygotowanych stokach.

Różnice pomiędzy modelem Redster S9 2022, a wcześniejszymi rocznikami tych nart:

Czym różni się model nart Atomic Redster S9 2022 i 2021, 2020 od modelu Atomic Redster S9 2019 ?

Jakie zmiany technologiczne i jakie różnice zaszły w tych 2 modelach nart ?

Co nowego pojawiło się w budowie nart Atomic Redster S9 2022 ?

Są 3 podstawowe i istotne zmiany:

 • Przeobrażeniu uległa technologia odpowiadająca za usztywnienie rdzenia nart - czyli Powered Titanium zastąpiono Ultra Powered Titanium. W nartach Atomic Redster S9 2022 warstwa tytanowa posiada grubość 0,6mm, natomiast w modelach wcześniejszych wynosi ona 0,4mm.
 • Wiązania sprzedawane w komplecie z nartami Redster S9 2022 sąkompatybilne z systemem Grip Walk . Poprzednie modele wiązań zestawionych z tymi nartami - czyli X 14 TL i X 12 TL nie były przystosowane do wpinania narciarskich butów z podeszwą w systemie Grip Walk.
 • Modyfikacji uległ również laminat, grafika i design jaki wykorzystano w nartach Redster S9 2022

WIĄZANIA ATOMIC X 14 GW 2022:

Zaawansowane technicznie wiązania pozwalające zwiększyć wydajność i prędkość. Idealne dla osób, które pragną profesjonalnych osiągów. Zakres siły wypięcia od 6 do 14, dzięki któremu gwarantują idealne przekazywanie energii, absolutną kontrolę i fantastyczne osiągi prędkości. Ponadto są zaopatrzone w technologięFull Flex, która zapewnia zachowania naturalnej linii wygięcia nart tuż pod wiązaniem, a także stabilne oddawanie energii w trakcie skrętu. Do regulacji bez użycia narzędzi!

Parametry techniczne
Model Atomic X 14 GW
Skala DIN
6-14
Wysokość
23.5 mm
Długość Ski Stopera -- mm
Długość podeszwy 260 - 360 mm
Waga 987 g
Cechy
 • Locking Brakes
 • Full Flex
 • Performance Toe
 • Elevated Brakes,
 • Toolless Length Adjustment
 • Automatic Toe Height Adjustment
 • TÜV certified
 • Auto GripWalk Compatible
 • Alpine A (Adult) +
 • GripWalk A (Adult)

Opinia testowa o nartach Atomic Redster S9 2022:

Wojciech Zagórski - narciarz z zamiłowania i od urodzenia, wieloletni członek Kadry Polski w Narciarstwie Alpejskim oraz Skicrossie, kilkukrotny mistrz Polski, od początku kariery zawodniczej związany z marką Atomic. Obecnie Atomic Brand Menager w firmie Amer Sports Polska (dystrybutor marki Atomic) oraz prawdziwy znawca i koneser narciarstwa alpejskiego.

Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022 Narty zjazdowe Sklep narciarski SnowSport.pl (7)

"Redster jeszcze nigdy nie był tak szybki przy przejściu z krawędzi na krawędź jak model S9 na sezon 2022. Nowa konstrukcja Full Sidewall w połączeniu z technologią Servotec sprawia że wycinanie szybkich i ciasnych skrętów staje się dostępne nawet dla średnio zaawansowanych narciarzy."

Wojciech Zagórski

Opinie klientów, którzy kupili narty Atomic Redster s9 i testowali je już:


„Najwyższy stopień podium dla tych slalomówek. Redster s9 to doskonałe przyspieszenie i pewny skręt"
„Najlepsze narty slalomowe , niewiele różnią się od FIS-owych slalomek. Twarde ale też bardzo zwinne"
„Bardzo dobrze radzą sobie w slalomie na tyczkach. Jedzie się na nich stabilnie i pewnie nawet przy bardzo dużych predkościach. Redster S9 to dla mnie number1!!!
„Nie mają konkurencji jeśli chodzi o krótkie łuki, szybki skręt i duża dynamika"
„Nowe Redster S9 bardzo mocno trzymaja krawędź i błyskawicznie przechodzą z jednej na drugą krawędź."

DODATKOWE MATERIAŁY:

Kody EAN/UPC:

RozmiarKod EAN
1530887445235248
1590190694218017
1650887445235262
1710887445235279

Opinie o Narty Atomic Redster S9 + wiązanie X 14 GW 2022:

jednym słowem - genialne!

Jerzy, Kraków

Top Articles

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Kimberely Baumbach CPA

Last Updated: 12/22/2022

Views: 6530

Rating: 4 / 5 (41 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Kimberely Baumbach CPA

Birthday: 1996-01-14

Address: 8381 Boyce Course, Imeldachester, ND 74681

Phone: +3571286597580

Job: Product Banking Analyst

Hobby: Cosplaying, Inline skating, Amateur radio, Baton twirling, Mountaineering, Flying, Archery

Introduction: My name is Kimberely Baumbach CPA, I am a gorgeous, bright, charming, encouraging, zealous, lively, good person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.